Οι δυο τελευταίες αγωνιστικές του τουρνουά Χριστουγέννων (Φωτορεπορτάζ)

0
88


Με την διεξαγωγή δυο αγωνιστικών την Πέμπτη 29 Δεκεμβρίου ολοκληρώθηκε με απόλυτη επιτυχία το 33ο τουρνουά παίδων «Πέτρος Καπαγέρωφ», που πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά στο Καρπενήσι.

Στους πρωινούς αγώνες οι Επίλεκτοι Νότου σημείωσαν την 3η τους νίκη, καταβάλλοντας με 56-42 τους Επίλεκτους Βορρά. Η ΕΣΚΑ επιβλήθηκε με 44-29 των Επιλέκτων Καρπενησίου, που είχαν την πιο ανταγωνιστική τους παρουσία. Σε ένα αρκετά συναρπαστικό ματς η ΕΣΚΑΝΑ «έσπασε» το αήττητο της ΕΚΑΣΘ, κερδίζοντας την με 52-48.

Στα απογευματινά ματς οι Επίλεκτοι Βορρά στο ντέρμπι ουραγών πήραν το πρώτο τους «ροζ» φύλλο αγώνος με 47-17 κόντρα στους Επίλεκτους Καρπενησίου. Η ΕΚΑΣΘ κέρδισε με 61-55 τους Επίλεκτους Βορρά, ενώ η ΕΣΚΑΝΑ του κ. Ράμμου έκανε το 5 στα 5, αφού νίκησε και την ΕΣΚΑ με 68-51.

Τα στοιχεία των αγώνων είχαν ως εξής:

4η αγωνιστική

Επίλεκτοι Νότου-Επίλεκτοι Βορρά 56-42

Συνθέσεις Ομάδων

Επίλεκτοι Νότου (Γιώργος Δήμος& Χρήστος Σγουρίτσας): Χρονόπουλος 3, Κωνστάντουρας 2, Βαμβουκάκης 7, Καφέζας 13, Λογοδότης 9, Παπαλέξης 1, Μαντσούκας 18, Μοίραλης 1, Τσολάκης 2

Επίλεκτοι Βορρά (Θεόδωρος Αστεριάδης): Παπαγιάννης 2, Μαργαριτόπουλος 6, Βαζούκης 8, Παπαδόπουλος 4, Χασάπης 4, Νέστορας 3, Γιαννούλτσης 7, Παναγιώτου 2, Τσάμης 6

Διαιτητές: Αλέκος Κοτσιμπός& Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)

ΕΣΚΑ-Επίλεκτοι Καρπενησίου 44-29

Τα δεκάλεπτα: 10-9, 24-13, 35-21, 44-29

Συνθέσεις Ομάδων

ΕΣΚΑ (Γιώργος Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 14, Παπαθανασίου 2, Ματσούκης 2, Καλογερόπουλος 4, Καρέλλας 7, Πετρίδης 7, Οικονομίδης 6, Νάσσης 2

Επίλεκτοι Καρπενησίου (Κατερίνα Μπαλωμένου& Φώντας Ζαχαρόπουλος): Μπακατσιάς, Τσιώλης, Τσιαμάκης, Κατσαρός, Καραμπάς, Καραθάνος, Νούλας 2, Ντότσικας, Τάσιος 7, Μαντζαφίνης, Τάκης 6, Κωστής 14

Διαιτητές: Θανάσης Χουσιάδας & Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)

ΕΚΑΣΘ-ΕΣΚΑΝΑ 48-52

Τα δεκάλεπτα:14-21, 26-31, 35-38, 48-52

Συνθέσεις Ομάδων

ΕΚΑΣΘ (Γιάννης Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 3, Χαρίτογλου 10, Παπαπασχάλης, Περρής 16, Πράπας 10, Πετανίδης 4, Παπασαβόγλου Αρ. 3, Καλόγηρος 2, Κόνσουλας, Παπασάβογλου Αν.

ΕΣΚΑΝΑ (Θανάσης Ράμμος): Κολόβερος 12, Κωστούλας 7, Σκόρδος 5, Κοκορέλης 9, Νάνος 2, Κάβουρας, Φιλίππου 10, Μπουρλάκης 2, Τόλιας 5, Ορφανουδάκης

Διαιτητές: Αλέκος Κοτσιμπός& Μαρία Ζαφείρη(Ανατολικής Στερεάς& Εύβοιας)

5η αγωνιστική

Επίλεκτοι Καρπενησίου-Επίλεκτοι Βορρά 17-47

Τα δεκάλεπτα: 2-20, 6-28, 10-35, 17-47

Συνθέσεις Ομάδων

Επίλεκτοι Καρπενησίου (Κατερίνα Μπαλωμένου& Φώντας Ζαχαρόπουλος): Μπακατσιάς, Σβερώνης, Τσιαμάκης, Κατσαρός, Καραμπάς 2, Καραθάνος 4, Νούλας, Ντότσικας, Τάσιος 2, Μαντζαφίνης, Τάκης, Κωστής 7

Επίλεκτοι Βορρά (Θεόδωρος Αστεριάδης): Παπαγιάννης 8, Μαργαριτόπουλος 3, Βαζούκης 1, Παπαδόπουλος 1, Τζιοβάρας 1, Χασάπης 2, Νέστορας, Γεωργίου, Γιαννούλτσης 11, Χάχαλος 5, Παναγιώτου 10, Τσάμης 5

ΕΚΑΣΘ-Επίλεκτοι Νότου 61-55

Τα δεκάλεπτα: 8-17, 26-21, 40-37, 61-55

Συνθέσεις Ομάδων

ΕΚΑΣΘ (Γιάννης Μπιτζάνης): Βουρτζούμης 5, Χαρίτογλου 8, Παπασχάλης 4, Περρής 7, Πράπας 10, Πετανίδης 3, Παπασάβογλου Αρ. 3, Καλόγηρος 14, Κόνσουλας 2, Παπασάβογλου Αν. 5

Επίλεκτοι Νότου (Γιώργος Δήμος& Χρήστος Σγουρίτσας): Χρονόπουλος 5, Βαμβουκάκης 5, Καφέζας 15, Λογοδότης 4, Τσιαπράζης 21, Μαντσούκας 1, Μοίραλης 4, Τσολάκης

ΕΣΚΑ-ΕΣΚΑΝΑ 51-68

Τα δεκάλεπτα: 10-21, 24-36, 35-50, 51-68

Συνθέσεις Ομάδων

ΕΣΚΑ (Γιώργος Καλαϊτζής): Κωστόπουλος 12, Παπαθανασίου 3, Ματσούκης 5, Καραμανλής 11, Καλογερόπουλος 4, Σιδέρης 3, Καρέλλας, Πετρίδης 2, Οικονομίδης, Νάσσης, Αρσενικός 11

ΕΣΚΑΝΑ (Θανάσης Ράμμος): Κολόβερος 21, Κωστούλας 6, Σκόρδος 9, Κοκορέλης, Νάνος 2, Κάβουρας, Φιλίππου 7, Μπουρλάκης 6, Τόλιας 10, Ορφανουδάκης 7

Ρεπορτάζ & Φωτογραφίες: Δημήτρης Κολλημένος

ΠΗΓΗ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ